دوقلوها

شیوع دوقلویی در جهان به طورمتوسط یک مورد در هر80حاملگی است و شیوع سه قلویی یک مورددر 6400 حاملگی و چهارقلویی یک مورد در هر512 هزار حاملگی است.

شیوع دوقلویی تک تخمکی در همه جای دنیا ثابت است و تقریبا یک مورد در هر 250 تولد می باشد در حالی که شیوع دوقلویی دو تخمکی در مناطق مختلف متغیر است و تحت عواملی مانند نژاد، وزن و قد مادر، ارث ، فصول سال ، سن مادر در هنگام بارداری و به خصوص بین سن 35 تا 40 سالگی تعداد زیاد حاملگی مادر، سابقه مصرف داروهای پیشگیری کننده از بارداری و ... تغییر میکند

طبق آمارهای اعلام شده حدود 30 درصد دوقلوها تک تخمکی و 70درصد دوتخمکی هستند دوقلوهای دوتخمکی در 75 درصد موارد از یک جنس هستند و 45 درصد هر دو پسر و 30 درصد هر دو دختر میباشند.

علاوه بر این دوقلوزایی در زنان سیاه پوست (آفریقایی) بیشتر از زنان سفید پوست دیده میشود، همچنین شانس حاملگی در چند قلویی در زنانی که یک بار دوقلوی تک تخمکی به دنیا آورده 10 برابربیشتر است.

 

نوشته شده در ۱۳۸٧/۸/٢۸ساعت ۱:٠۳ ‎ب.ظ توسط مریم و معصومه نظرات () |

دوقلوهای همسان دارای DNA یا ژن‌های همانند هستند و بنابراین خصوصیات جسمی یکسان دارند.دوقلوهای همسان دارای DNA یا ژن‌های همانند هستند و بنابراین خصوصیات جسمی یکسان دارند.
آنها با وجود این شباهت جسمی می‌تواند دوستان و اعضای خانواده را به اشتباه بیندازند. اما هنگامی که نوبت به ابزارهای پیچیده‌‌تر تعیین هویت مانند آزمایش اثر انگشت می‌رسد، دیگر کارها به این سادگی نیست و حتی دوقلوهای همسان را هم می‌شود تشخیص داد.
علت این است که تنها ژن‌ها نیستند که تعیین‌کننده خطوط ظریف سرانگشتان شما هستند.، در عوص جزئیات ظریق این خطوط مانند قله‌ها،فرورفتگی‌ها و حلقه‌های آنها که مشخص‌کننده اثر انگشت شما هستند، تحت تاثیر استرس‌های اتفاقی هستند که جنین درون رحم متحمل می‌شود.
حتی کمی تفاوت در درازای بند ناف باعث تغییر خطوط سرانگشت می‌شود. بنابراین حتی در مورد دوقلوهای همسان که ژن‌هایی کاملا مشابه دارند، تفاوت‌های گریز‌ناپذیر شرایط زندگی درون رحم، باعث تفاوت در اثر انگشت‌ها می‌شود.
و به این ترتیب تا به حال متخصصان پزشکی قانونی به هیچ دو فرد با اثر انگشت مشابه بر نخورده‌اند

 

نوشته شده در ۱۳۸٧/۸/۱۳ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ توسط مریم و معصومه نظرات () |

سلام به همه دوستان که میان به ما سر میزنند و باعث دلگرمی ما میشند

امروز میخوایم یکی از خاطراتمون رو براتون بنویسیم

بی شک تردیدی نیست که خداوند نعمت هایش را بی دلیل به کسی عطاء نمی کنه

دوقلو بودن هم یکی دارای مزایای زیادی هست

ترم چهارم بودم که تاریخ برگذاری امتحاناتم خیلی فشرده بود و در این میان دروس عمومی مصیبتی برام بود

ولی معصومه هم وقت خوبی داشت (ما هم رشته نبودیم )و همزودتر ازمن امتحاناتش تمام میشد خوب شما جای من بودید چه میکردید ؟ آفرین به این دوستان هم عقیده با من درسته خوب دروس عمومی رو معصومه میتونست برام امتحان بده همین کار رو هم کرد دوتا از درسام رو در اون ترم او پس کرد فقط یکی از دوستای نزدیکم همراش بود و موقع احوال پرسی با هم کلاسی هام هوا شوداشت که گاف نده تازه این بین یکی از همکلاسی ها اومده بود درمورد یکی از امتحانات تخصصی ازش سوال میکرد که الحق معصومه خوب یچوندش  

نوشته شده در ۱۳۸٧/۸/٦ساعت ۱۱:۳٠ ‎ق.ظ توسط مریم و معصومه نظرات () |

یکی از دوستان نظر دادند که عکس خودمون رو بذاریم

که فکر میکنیم این عکسها جالب تر باشند لبخند 

نوشته شده در ۱۳۸٧/۸/۱ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ توسط مریم و معصومه نظرات () |